پنج شنبه ٢٥ شهريور ١٤٠٠ - 
1 2
 
آخرین عناوین :   
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1964
 بازدید امروز : 80
 کل بازدید : 641523
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 3.14
صفحه اصلي > کنگره ها ، همایش ها و رویدادها > کنگره > دومین کنگره سلامت مردان - دهمین کنگره (1396) 
 
 
دومین کنگره سلامت مردان - ناباروری مردان
 

با توجه به برگزاری موفق اولین کنگره ناباروری مردان –سلامت مردان ، توسط مرکز تحقیقات بهداشت باروری در سال 95 ، این مرکز در نظر دارد دومین کنگره ناباروری مردان –سلامت مردان را درتاریخ 2-4 اسفند 96 مقارن با هفته سلامت مردان در سالن همایشهای ابوریحان واقع در دانشگاه شهید بهشتی برگزار نماید . لذا از اساتید و علاقمندان دعوت میشود چکیده مقالات خود را تا تاریخ 30/9/96 به آدرس www.irhrc2018.ir ارسال نمایند.

پیام ریاست مرکز و رئیس کنگره جهت دهمین کنگره مرکز قرار دارد به شرح زیر میباشد:

چرا سلامت مردان          چرا ناباروری مردان

مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از سال 1384 فعالیت خود را شروع نموده است. در طی سالهای گذشته بیش از 200 طرح تحقیقاتی مصوب در زمینه های مختلف علوم بالینی، پایه، سلامت مردان ،بهداشت باروری، سلولی و مولکولی داشته است که منجر به انتشار مقالات در ژورنال های معتبر پزشکی شده است. از اهداف دیگر مرکز، تبادل اطلاعات علمی همکاران و پژوهشگران و آشنایی متخصصین و دانشمندان خارج از کشور با پیشرفت های علمی کشور و مراکز تحقیقاتی بوده است که در این راستا پنج همایش بین المللی و 2 همایش ملی در موضوعات مهم مبتلا به جامعه در زمینه سلامت با عنوان های:  بهبود کیفیت زندگی در زنان یائسه، تنظیم خانواده، رویکرد های نوآورانه، بارداری ایمن و تاثیر شرایط محیطی در باروری و ناباروری را تا کنون برگزار نموده است.

سلامت مردان نیز موضوع مهمی است که به دلایل مختلف اعم از فرصت کم، مشغله زیاد، توجه کمتر به سلامتی فردی  و در معرض قرار گرفتن انواع فاکتور های مضر شغلی مردان ، بعلاوه استمداد طلبي كمتر از بانوان، احساس رو يين تني ، متاسفانه مردان بیشتر مبتلا به بیماریها می شوند در حالیکه مردان به واسطه نقش ویژه ای که در خانواده دارند لازم است بطور خاص به موضوع سلامت خود بپردازند و به همین لحاظ از یک دهه قبل سلامت مردان با اختصاص یک روز یا هفته در جهان بصورت نمادین مورد توجه قرار گرفته است و در جمهوری اسلامی ایران نیز در همین مدت ده ساله در اولین هفته اسفند ماه، هفته سلامت مردان تعیین گردیده است که درکنگره های مرکز به مبانی علمی و تعمیق آن پرداخته شده است.

ناباروری مردان نیز مقوله مهم و حائز اهمیت میباشد و هدف آن است که آن را به عنوان یک نگرش مغفول جامعه اصلاح نماییم. زیرا تصور جامعه اینست که زوج ناباروری که قادر به فرزند آوری نیستند، تنها خانم باید مورد بررسی قرار گیرد. میبایست مبانی علمی نقش مردان در ناباروری و راهکار های علمی بررسی شده و دقیقا مورد مطالعه قرار گیرد .

 لذا با توجه به سه مقوله مهم، توسعه سیاست های جمعیتی کشور، كاهش غفلت در موضوع ناباروری مردان و سیاست هاي کشور در ارتقاء سلامت مردان با ياري خداوند متعال و پس از برگزاري موفق اولين كنگره ناباروري مردان- سلامت مردان در سال ٩٥، "دومين كنگره ناباروري مردان -سلامت مردان" و دهمین کنگره مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری توسط مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت در تاریخ ۲ الی ۴ اسفند ۱۳۹۶ در تهران، برگزار خواهد شد تا بطور همه جانبه با استفاده از نظرات اعضا هیات علمی دانشگاه ها و صاحبنظران و اساتید خارجی با مشارکت و بحث و تبادل نظر با شرکت کنندگان موفق شویم سیاستهای جمعیت کشور و سلامت مردان را تبیین و به سوالات جامعه پاسخ دهیم و ناباروری مردان را به عنوان یک نگرش مغفول جامعه اصلاح نماییم.

با توجه به سه موضوع مهم مبانی کنگره، امید داریم با مشارکت گسترده اساتید و صاحبنظران و مسئولین کشوری قدمی موثر در ارتقاء سلامت جامعه برداریم.

از کلیه علاقمندان دعوت می شود جهت اعلام نظرات و پیشنهادات خود در خصوص کلیه مباحث علمی کنگره، از طریق شماره تلفن 09024104848 (پیامک) نظرات خود را اعلام نمایند.
 
آدرس (Affiliation) مرکز در مقالات فارسی :
 
مرکز تحقیقات سلامت مردان و بهداشت باروری ،
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، تهران ، ایران
 
آدرس (Affiliation) مرکز در مقالات لاتین :
 
Men's Health and Reproductive Health
Research Center, Shahid Beheshti
University of Medical Sciences,
Tehran, Iran
پیوندهای مهم

پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی دولت
------------------------------------------
نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
------------------------------------------
سامانه نوپا
------------------------------------------
سامانه مدیریت اطلاعات پژوهش
   
مرکز تحقیقات سلامت مردان و بهداشت باروری
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
 
آدرس : تهران - تجریش - میدان قدس - بیمارستان شهدای تجریش

تلفن : 22712234 - 021
فکس : 22716383 - 021            پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
 
     
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.